evenimente

Cupa Rotary Husi la TENIS DE MASA
24.07.2010 - de la orele 10 la Sala de Sport a Colegiului :Cuza-Voda"
Taxa de inscriere 30 lei.

17 Septembrie 2010 -  Excursie Rotary la Casa Creanga

26 octombrie 2010 - Simpozion  -  "Insemnatatea zilei de 25 Octombrie 1944 in Istoria Romanilor" . Intalnire la Biblioteca Municipala "Mihai Ralea" Husi, la care au participat veterani  ai celui de al doilea razboi mondial si elevi ai Colegiului National "Cuza-Voda". Invitati : prof. univ. dr. Catalin Turliuc, prof. Costin Clit, col. rez. Lucian Petrescu, maior. rez. Mihai Balan.

28 Octombrie 2010 - "De la Suflet la Suflet" - donatie catre familia Paun , aftata in perico de evacuare din locuinta , acum in prag de iarna.

6 Noiembrie 2010 - 'Un copac pentru viata" -  plantare de pomi in curtea  Gradinitei nr.10 din municipiul Husi

17 Decembrie 2010 - Serbarile Rotary - Festivitatea de premiere a  elevilor din Husi cu rezultate deosebite in activitatea scolara.

YouTube Video

25 Ianuarie 2011 - "Unirea Principatelor - Infiintarea Statului Roman" - simpozion istoric cu participarea:
prof. univ. dr. Catalin Turliuc, prof. dr. Constantin Clit, membrii clubului Rotary Husi , elevi si cetateni ai municipiului Husi.

PicasaWeb Slideshow

Pentru Adrian Paunescu

S-a stins Titanul,
Doamne fa-l nemuritor,
Pe pamant , nu in gand
Unde totusi exista iubire
Unde totusi exista cultura
Unde totusi exista curaj
Unde totusi exista valoare
Da Doamne acestea nemuritoare,
Pentru tinere, fragede vlastare
Cand sadim azi un tei
Invatam ca astazi se moare
Insa maine traim prin ei.

06.11.2011 Luminita Taraboanta

19 Decembrie 2014 - Festivitatea de premiere a  elevilor din Husi cu rezultate deosebite in activitatea scolara.